Sunsilk logo

لیپتون

در طول قرن گذشته، ما در مورد چای چیزهای فراوانی یاد گرفتیم. هم اکنون لیپتون گروه فراوانی از نوشیدنی های بر پایه‌ی چای، از برگ آن گرفته تا چای کیسه‌ای، ارائه می‌دهد

نوشیدنی نشاط بخش و خوش عطری که قرن‌ها دور دنیا مصرف می‌شود، از هند و ایرلند گرفته تا ایالات متحده امریکا. چای زمانی نوشیدنی گرانی بود که منحصرا اقشار ثروتمند از آن لذت می‌بردند. که با وجود بسته‌بندی اولیه و مشکلات حمل و نقل، در کیفیت و طعم‌های مختلفی موجود بود.
در سال ۱۸۸۰، کار آفرین و نوآور ۴۰ ساله‌ی متولد گلاسکو، به نام سر توماس لیپتون، موقعیتی برای جهانی شدن چای با کیفیتی تضمین شده و قیمتی قابل قبول را پیش‌بینی کرد. او در سال۱۸۹۰ شروع به فروش چای در سیلان (سریلانکای امروزی) و بسته‌بندی و فروش اولین چای لیپتون کرد. با تکیه بر نقطه نظر اولیه خود، بسته‌بندی و حمل و نقل چای را با هزینه‌ای کم ترتیب داد تا چای خود را مستقیما از مزارع چای به قوری‌های چای انتقال دهد. در سال ۱۸۹۳، شرکت توماس لیپتون را به طور رسمی ثبت کرد، یک شرکت بسته‌بندی چای که دفتر اصلی و کارخانه آن در هوبوکن نیوجرسی بود.
چای لیپتون، چایی که در هرجا از آن لذت می‌برید.
چای‌های لیپتون موفقیتی فوری در ایالات متحده و انگلستان بدست آوردند. در راستای مشارکت و به رسمیت شناختن نقش استثنایی توماس لیپتون در صنعت چای، او در سال ۱۸۹۸ و در سن ۴۸ سالگی توسط ملکه ویکتوریا به لقب شوالیه مفتخرشد و سرتوماس لیپتون خطاب گرفت.
هم‌ اکنون لیپتون برترین برند چای در دنیاست که در بیش از ۱۵۰ کشور فروخته می‌شود.

Back to top