شـرکت یونیلیور ایراناخباراخبار و ویژگی هاکمک به جذب بیشتر بانوان مهندس در قسمت کالاهای سریع التحویل

کمک به جذب بیشتر بانوان مهندس در قسمت کالاهای سریع التحویل

یونیلیور درحال راه اندازی یک سری از رویدادها در سرتاسر جهان به منظور بهبود وجهۀ شغل‌های مهندسی به واسطۀ دانشجویانی که در طی دو سال آینده وارد صنعت خواهند شد، می‌باشد.

کمک به جذب بیشتر بانوان مهندس در قسمت کالاهای سریع التحویل

تلاش در جهت تعادل جنسیتی

مارک اِنجِل، مقام ارشد زنجیرۀ تامین می‌گوید: در داخل زنجیرۀ تامین ما و به خصوص در قسمت مهندسی (جایی که بصورت مرسوم بانوان حضور کمتری دارند) اینکه یک فرهنگ برابری جنسیتی و تعادل جنسیتی بوجود بیاوریم بسیار مهم است. در طی دو سال گذشته، ما تعداد بانوان مهندس را به دو برابر رسانده‌ایم؛ اما لازم است که برای رسیدن به  تعادل جنسیتی تلاش بیشتری بکنیم.

نگاهی اجمالی به جهان مهندسی

در همکاری با سازمان های وُم اِنگ و ویلیامز مارتینی رِیسینگ  – دو سازمان که در زمینه‌های مختلف مهندسی فعالیت دارند – ما دو رویداد را در آمریکای لاتین برای بیش از 100 دانشجو پیاده سازی کردیم. رهبران ارشد و کارآموزان مدیریت بخش‌های موثری از برنامۀ مدیران آینده را در رویدادهای دو روزه در مکزیک و برزیل به انجام رساندند. خانم‌های مدیر، سفر شغلی و چالش‌های مربوط به شغل خود را به اشتراک گذاشتن تا همگان بتوانند از این تجربه‌ها بهره ببرند.

وُم‌اِنگ یک سازمان جهانی می‌باشد که زنان مهندس مستعد را پس از حصول موفقیت در مناطق جغرافیایی دیگر مانند کنیا و افریقای جنوبی، با همراهی یونیلیور در این برنامه جذب کرده است. این سازمان برگزاری کارگاه‌هایی با هدف بهبود توانایی‌ها و رهبری را حول موضوعات اساسی برای زنان مهندس مستعد مانند برندسازی و نظارت شخصی، مشاوره و شبکه سازی، و هدف یابی تسهیل می‌نماید.

موسس و مقام عالی رتبۀ این سازمان در زمینۀ همکاری با یونیلیور در این برنامه، هِما والاه، گفت: وُم‌اِنگ زمان و تلاش چشمگیری را در ایجاد برنامه‌های همه جانبه و موثر که قابل سنجش و تکثیرمی‌باشند به خرج داده است. بسیار عالی می‌شود که این طرح را در مناطق جغرافیایی جدید وارد عمل کنیم و نظاره گر شکوفایی همکاری وُم‎اِنگ و یونیلیور در سطح جهانی باشیم.

از آنجایی که یونیلیور شریک رسمی شرکت ویلیامز مارتینی رِیسینگ می‌باشد، اعضای تیم مهندسی فرمول 1 دیدگاه ها و مشاوره های خود را در باب قابلیت های صنعت موتورهای مسابقه ای به اشتراک گذاشتند. سه دانشجوی ممتاز از هر مکان در دیدار با مهندسان مسابقات و رانندگان فرمول1، تجربۀ بی نظیری از پشت صحنۀ ویلیام مارتینی رِیسینگ در مسابقات گِرند پریکس داشتند. نیکولا سالتِر، هدایت کنندۀ مسابقات گروه ویلیامز می‌گوید: برای ما، الهام بخش بودن برای نسل بعدی بانوان مهندس بسیار اهمیت دارد؛ بنابراین ما به همکاری با یونیلیور و وُم‌اِنگ در این طرح مفتخریم. امیدواریم که در سال‌های آینده، مهندسان و رهبرای ارشدی داشته باشیم که از دل این برنامه برمی‌آیند و نتایج دلخواه را در سرتاسر شرکت‌های ما به دست می‌دهند.

از میان هفت دانشگاه برتر در آلمان، سوئیس و هلند، 25 دانشجو طعم کار کردن در قسمت تحقیق و توسعه و زنجیرۀ تامین ما را چشیدند. همچنین ما فرصت بهره‌گیری از ذهن‌های هزاره‌ای و ایده‌های انبارداری فشرده برای مدل‌های تجاری آینده در ایجاد غذاهای سه بعدی و بست‌های غذایی ماندگار بدست آوردیم. هدایت کنندۀ فرایندها و بخش جهان دیجیتال در یونیلیور، تیم وارِن،می‌گوید: فهم آنچه که این نسل در فضای کار برای آن ارزش قائل می‌شود و چالش پایداری و انبارداری فشرده، بعضاٌ نتایج باورنکردنی را بدست داد.

 

 

Back to top